Pravidlo 2. – Premena toxínov na soli
V organizme sa hromadí veľmi veľa solí a to nielen v obličkách, močovom mechúre, žlčníku, ale aj v spojivových tkanivách a kostiach. Zvlášť nebezpečné pre životaschopnosť sú toxíny, ktoré vznikajú v dôsledku oxidačných procesov v organizme. V skutočnosti sú kontaktu s kyslíkom vystavené takmer všetky bunky organizmu bez výnimky a všetky časti spojivových tkanív. V spojitosti s týmto sú užitočné oxidačné procesy sprevádzané vždy škodlivými oxidačnými procesmi. A práve tieto procesy vedú k okysleniu spojivových tkanív a ich premene na toxíny.
Aby sme zbavili organizmus toxínov, ktoré robia spojivové tkanivá krehkými a od sebemenších nárazov sa tvoria modriny, krvácanie, atď., je potrebné vplývať na toxíny kyselinami.
Inými slovami, do organizmu je nutné dostať také kyseliny, ktoré by boli z jednej strany bezpečné pre organizmus a z druhej strany, aby boli schopné rozpúšťať toxíny ich premenou na soli.
Týmito kyselinami sa ukázali látky, ktoré sú tvorené aktivitou mikroorganizmov živočíšneho pôvodu v kyslom prostredí. Proces fermentácie týchto buniek v okysličenom prostredí vytvára kyseliny octového rádu, alebo enzýmy, medzi ktorými sa môže nachádzať aj obyčajný ocot СНзСООН.
Prekvapivá vlastnosť prírody, pri ktorej kyslík na jednej strane vedie k tvorbe toxínov a na druhej strane spúšťa mechanizmus fermentácie, ktorého výsledkom sú látky rozpúšťajúce tieto toxíny ich premenou na soli.
Pochopením úlohy týchto kyselín tvorených výsledkom okysličenej fermentácie buniek živočíšneho pôvodu, je možné odporučiť tieto kyseliny, ktoré sú obsiahnuté vo všetkej v soli nakladanej zelenine a ovocí, vo forme kyseliny askorbovej, palmitovej, nikotínovej, stearovej, citrónovej, mliečnej, atď. Tu je použiteľné kvasenie nielen uhoriek, ale aj rajčín, kapusty, cvikly, mrkvy, cibule, cesnaku, nakladaných jabĺk, atď.
Samozrejme, ovocné octy sú tiež užitočné v boji s toxínmi. Musíme mať však na pamäti, že každý ľudský orgán je prispôsobený na využívanie svojej kyseliny. Ovocné octy je žiaduce používať s kyslím mliekom. Kvôli tomu je vhodné pridať čajovú lyžičku (niekedy polievkovú) ovocného octu do pohára kyslého mlieka s prídavkom čajovej lyžičky medu.
Pri používaní kyslých potravín, octov, kvasov, fermentov, sa odporúča nepoužívať rastlinné oleje, ktoré majú silné choleretické vlastnosti – tvorba a vylučovanie žlče a výrazne spomaľujú procesy premeny toxínov na soli.
Vytvorené soli pri konzumácií kyselín sa čiastočne vylúčia močom a čiastočne zostanú v organizme, preto je potrebné sa postarať o vylúčenie organizmom nerozpustných solí a to je predmetom tretieho pravidla.
Z materiálov biológa, fyzika a chemika Borisa Vasileviča Bolotova, autora viac ako 600 vynálezov a patentov.
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info