„Pred pár rokmi som si na mapách Yandex všimol, že Arktída v oblasti Karského mora vyzerá neobvykle. V určitej výške nad vodou je vidieť, že z hlbín sa vynorilo mnoho ostrovov. Nie sú to ľadovce, majú tmavé odtiene, ale ľadovce sa na nich tiež nachádzajú.
Pri priblížení, nie sú k dispozícii žiadne údaje, obraz zmizne. A nové zeme sa nachádzajú v celých súostroviach. Na mapách Google sa nič také nenachádza. Tam je všetko čisté, aké by „malo byť“, ale o google je známe že odstraňuje nepohodlné segmenty na mapách. Kartografické služby používajú rôzne satelity. Myslel som, že sa jednalo o nejakú chybu. Počas tejto doby však nebolo nič odstránené. A v priblížení nie sú k dispozícií podrobné obrázky.
Navrhujem, preštudovať mapy Yandex a porovnať rovnaké miesta s mapami Google:
Odkaz na mapu: https://yandex.ru/maps/-/CGHLUBNP
Vynorené súostrovia, ostrovy sa na mapách Yandex objavujú iba do určitej zemepisnej šírky. Zdá sa, že na severe sa vynorili obrovské časti pevniny. Rovnaký obrázok možno sledovať na západ od Novej Zeme – na severe Barentsovho mora.
Odkaz na mapu: https://goo.gl/maps/WSpUf9iYzPhghrAK9
Na mapách Google je všetko čisté a v súlade s fyzickými mapami.
Odkaz na mapu: https://yandex.ru/maps/-/CGHLU2pi
Laptevské more a východné Sibírske more. Medzi nimi sú Novosibirské ostrovy. Pôda rastie nielen v mori, ale aj pozdĺž pobrežia kontinentu. Na mapách Google nič také nie je.
Odkaz na mapu: https://yandex.ru/maps/-/CGHLYG2Y
Čukotské more. Tu existujú ešte väčšie súostrovia.
Na mapách Google opäť nič.
Celé toto územie, až do severných zemepisných šírok, kde sa nachádzajú ostrovy Zeme Františka Josefa, je kontinentálnym šelfom, to znamená zaplavené oblasti kontinentu. Ak sa po roztopení ľadovcov šelf zdvíha, môžu sa z mora objaviť celé ostrovy. Alebo sa priblížia k povrchu, čo je viditeľné ako plytká voda. Nie sú viditeľné z hladiny vody – iba z výšky. Možno je to kvôli procesom vo vnútri Zeme? Zem sa rozširuje a zdvíha pevninu?
Alebo satelit nasnímal obrovské oblasti rias podobné Sargasovému moru? Ale to sú severné šírky, studená voda. Riasy by sa tu nedokázali tak rozrásť.
Táto časť šelfu sa dá porovnať s touto sekciou na mape Mercatora.
Možno v skutočnosti tento úsek pevniny pomaly stúpa.
Odkaz na mapu: https://yandex.ru/maps/-/CGHL443l
Rovnaký obrázok je pozorovaný na šelfe neďaleko východného pobrežia Grónska.
V google mapách nie je opäť nič.
Možno to je dôvod, prečo sa zintenzívnila ruská aktivita v Arktíde? Dokonca boli vytvorené aj arktické sily. Vojenské základne boli v Arktíde aj v časoch ZSSR. Vtedy však existovala iná geopolitika. Ak sa tam nachádza pevnina, je oveľa ľahšie ťažiť zdroje ako vrtnými plošinami v mori.
Na druhej strane by však všetky tieto ostrovy mali vidieť pravidelní piloti, ktorí cez tieto územia prechádzajú z miest severoamerického kontinentu do juhovýchodnej Ázie. A zvedaví cestujúci týchto letov musia tiež niečo vidieť.
Buď sa v týchto oblastiach neznáme krajiny objavovali a mizli, alebo už dávno existujú. Nie sme však o tom informovaní. Prečo? Z pozície súčasného systému by človek nemal myslieť.“
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info