V Novgorodskej oblasti, na severozápade Ruska, asi 60 km západne od Novgorodu sa nachádza starobylá mohyla nazývaná Šumová hora, alebo Šum hora. Zaujímavý je tvar tejto mohyly, ktorá je v skutočnosti dvojposchodovou pyramídou. Podľa legiend sa Šum hora považuje za hrob Rurika, zakladateľa prvej dynastie ruských cárov a samotný názov hory je spojený s podivnými zvukmi, ktoré pravidelne vychádzajú z jej hlbín.
Nie je jasné, čo presne je zdrojom týchto zvukov: nejaké prirodzené vrstvy alebo umelé štruktúry vo vnútri „dvojposchodovej pyramídy“, alebo možno nejaký staroveký artefakt skrytý v jej hĺbke? O tejto starovekej mohyle hovorí vedúci Novgorodského centra pre archeologický výskum S. Trojanovskij:
„Sú to veľmi zložité stavby, ich architektúra je stále nepochopiteľná, rovnako ako nedokážeme úplne zrekonštruovať mentalitu a svetonázor stredovekého človeka. Ale možno ich nazvať pyramídami severu. Podľa legiend sa verilo, že vo vnútri Šum hory sa nachádza akýsi chrám. Večer alebo v inom čase je počuť zvonenie zvona prichádzajúce zo zeme.“
Samozrejme, skeptici môžu povedať, že Šum hora je len prírodný kopec alebo umelo vytvorená mohyla a nič viac. Geofyzikálne štúdie však ukázali, že vo vnútri Šum hory, ako aj vo vnútri slávnych Veľkých pyramíd v Gíze, nie sú len prázdne miesta, ale aj podzemné chodby. Existuje však nevyslovený zákaz výskumu tejto starovekej stavby.
V roku 2003 archeológovia z Lugy tu objavili zaujímavý kameň, na ktorom sa počas čistenia objavil symbol, veľmi pripomínajúci ten, ktorý je zobrazený na rodinnej pečati kniežaťa Rurika. Tento kameň bol najprv odvezený na výskum do Petrohradu a správa o práci expedície bola odoslaná do Moskvy. Vrátilo sa naliehavé uznesenie, požadujúce, aby bol kameň vrátený na svoje miesto. Odvtedy sú v oblasti Šum hory zakázané akékoľvek archeologické práce.
Je zrejmé, že medzi vedcami sú ľudia, ktorí poznajú tajomstvo tejto prastarej stavby našich predkov a dobre vedia, k čomu môže viesť nepozvaná invázia. Je zrejmé, že čas na odhalenie tohto tajomstva ešte neprišiel, ale určite raz príde…
Už teraz však môžeme s istotou predpokladať, že pohorie Šum hory nie je len umelo vytvorenou bežnou mohylou, ale prastarou megalitickou stavbou, ktorá pravdepodobne súvisí (súdiac podľa rodového symbolu Rurika) so starodávnou slovanskou predkresťanskou kultúrou našich predkov.
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info