Uvádza sa to v štúdii publikovanej v časopise Astronomical Journal. Astronómovia z University of British Columbia študovali údaje získané počas misie vesmírneho observatória Kepler. Prostredníctvom tejto analýzy boli schopní určiť, že v našej galaxii musia byť miliardy planét podobných Zemi.
Špecifickým kritériom, ktoré astronómovia použili na identifikáciu takýchto planét, bolo, že musia mať rovnakú veľkosť ako Zem, musia byť skalnaté a musia obiehať okolo hviezdy podobnej slnku. Planéta sa tiež musí nachádzať v obývateľnej zóne svojej hviezdy, kde by mohol potenciálne prosperovať život a tekutá voda. Galaxia Mliečna dráha má až 400 miliárd hviezd a 7 % z týchto hviezd je typu G. Astronóm Jamie Matthews poznamenal, že to znamená, že asi 6 miliárd hviezd v galaxii Mliečna dráha by mohlo mať vlastné planéty podobné Zemi.
Medzitým vedci z MIT zistili, že staroveké meteority obsahovali uhlíkatý chondrit, ktorý sa skladal z draslíka a zinku. Tieto dva prvky sú životne dôležité pre rozvoj života na Zemi. Draslík pomáha produkovať bunkové tekutiny, zatiaľ čo zinok hrá dôležitú úlohu pri tvorbe DNA. Takéto vesmírne skaly, ktoré zasiahli Zem, tvoria 10 % všetkých meteoritov, ktoré zasiahli planétu v čase jej zrodu.
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info