Vedci si lámu hlavu nad tým, aký by mohol byť dôvod?
Japonskí, vietnamskí, kórejskí, čínski a indickí vedci dospeli k záveru, že Zem bola pravdepodobne vystavená jadrovému bombardovaniu v roku 775 nášho letopočtu. Nasvedčujú tomu kosti zvierat, ale aj zvyšky stromov z tej doby. Záhadný objav ako prví oznámili vedci z japonského mesta Nagoja. Zistili, že drevo obsahuje rádioaktívne častice a izotopy viac ako 40-krát vyššie ako normálne.
Zmeny v životnom prostredí spôsobili, že kôra starých stromov v Európe a Ázii absorbovala uhlík C-14 20-krát rýchlejšie ako za normálnych podmienok. Tento efekt možno dosiahnuť v dôsledku masívnych jadrových úderov alebo v jadrových reaktoroch. Ale pravdepodobnosť, že v 8. storočí mala akákoľvek civilizácia takéto technológie, je pre vedcov malá.
Keď v rámci Zeme chýba príčina nejakej kataklizmy alebo rozsiahlej zmeny, potom stojí za to zamyslieť sa nad vplyvom zvonku, teda vesmíru. Ale opäť, čo sa mohlo stať s planétou v 8. storočí nášho letopočtu, že sa ocitla pod masívnym dopadom gama žiarenia z vesmíru? Okrem toho boli tieto lúče na základe analýzy vedcov rozptýlené po celej Eurázii ako obrovské zaoblené oblasti, každá s priemerom až 200 kilometrov.
Napriek zrozumiteľnému algoritmu javu nebol nikdy objavený jeho pôvodný zdroj. Či to bolo naše Slnko alebo výbuch nejakej supernovy v niektorom z najbližších hviezdnych systémov, nie je jasné. V oboch prípadoch by výsledné poškodenie ozónovej vrstvy bolo oveľa závažnejšie, a to aj o 1200 rokov neskôr. Nebola by obnovená, keby naša hviezda bola zdrojom silného gama žiarenia vyslaného na Zem. A nakoniec vedci priznali svoju bezmocnosť pri hľadaní pravdy.
Šéf japonského vedeckého tímu Fusa Miyake uzavrel: „Moderné techniky a poznatky nahromadené vedeckou komunitou nám neumožňujú identifikovať skutočnú príčinu takzvaného jadrového výbuchu C-14 v roku 775 nášho letopočtu. Vylúčili sme jadrové bombardovanie, ako aj dopad Slnka a iných hviezd. Tieto faktory k tomu určite nemohli viesť.“..
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info