Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Odkiaľ berú blesky energiu?

Ruskí vedci, ktorí vyvíjali prenosové vedenia ultravysokého napätia v 60. rokoch minulého storočia, boli svedkami prekvapivých anomálií dĺžky oblúka vo výskumnom stredisku vysokého napätia na Sibíri. Ich vysokonapäťové stroje niekedy spúšťali oblúky dlhé viac ako 100 metrov a rozsvietili svetlá na parkovisku alebo elektrické vedenie cez pole. Podľa klasickej elektrickej teórie by tieto stroje mali produkovať len metrové elektrické oblúky.

V 80-tych rokoch vedci zistili, že elektrické polia v búrkových oblakoch sú príliš slabé na to, aby produkovali elektrické výboje – predstavujú len asi 5 – 10 % toho, čo je podľa elektrickej teórie potrebné na vytvorenie elektrických výbojov. Blesk však udrie do Zeme asi 100-krát za sekundu.

Aký „trik“ teda používajú búrkové mraky na spôsobenie bleskov?

Výskumníci pracujú na tejto záhade už desiatky rokov. Existuje niekoľko sľubných teórií [Gurevič, Zybin, Dwyer], ale zatiaľ neexistujú žiadne presvedčivé dôkazy.

K tejto intrige sa pridalo aj to, že teleskop NASA Gamma Ray Telescope nedávno zistil, že búrkové mraky produkujú záblesky gama žiarenia a aj antihmoty.

Veže Tesla tiež vytvárajú kritické elektrické polia, ktoré spúšťajú blesky v búrkových mrakoch.

Posledná fotografia ukazuje atmosférický pulzný test simulujúci úder blesku, elektromagnetické pulzné zariadenia generujú prechodné elektromagnetické žiarenie.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie