Americkí vedci zistili, že časté používanie antibiotík v detstve zásadným spôsobom mení črevnú mikroflóru dieťaťa, čo spôsobuje rozvoj alergických reakcií, náchylnosť k infekčným chorobám a obezitu v neskoršom veku.
Vedeckí pracovníci z University of Minnesota hovoria, že časté používanie antibiotík v rannom veku má nepriaznivý vplyv na zdravie dospelého človeka.
Rodičia často, aby zabránili zhoršeniu ochorenia dieťaťa, sa uchyľujú „k najťažším zbraniam“ a podávajú svojim deťom antibiotiká, pritom ich považujú za účinný a neškodný liek na akékoľvek ochorenie. Avšak tak to nie je. Pri prejave okamžitých pozitívnych výsledkov, tieto lieky sú schopné prejaviť svoje najhoršie vlastnosti a následky po mnohých rokoch.
Antibiotiká, podľa názoru vedcov, veľmi negatívne vplývajú na črevnú mikroflóru, menia jej zloženie, čo následne vedie k vývoju častých infekčných ochorení, alergií a obezite.
Príčina je v tom, že v črevnom trakte sa pri aplikácií antibiotík likvidujú baktérie určitej skupiny, to zabraňuje dozretiu imunitných buniek, čím sa zvyšuje riziko autoimúnných porúch. Okrem toho, zvýšená hladina mastných kyselín môže viesť k obezite.
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info