Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Ak sa nájde niečo čo nechcú zverejniť, tak to jednoducho vymažú zo záznamov..

Ešte v roku 1913, teda pred viac ako sto rokmi, vedci urobili veľmi zaujímavý objav, o ktorom písalo periodikum OTAGO WITNESS vo svojom článku. Tento objav sa týkal stavby nachádzajúcej sa na náhornej plošine v Gíze v Egypte známej ako Sfinga. Ukazuje sa, že v hornej časti hlavy Sfingy bol objavený poklop vedúci do vnútorných priestorov umiestnených v dutinách. Do nich ste sa mohli dostať pomocou kamenného schodiska.

Tu je to, čo o tomto objave napísala publikácia: „Pozoruhodné objavy skrytých chrámov vo vnútri Sfingy urobil profesor G. Risner, egyptológ z Harvardskej univerzity. Hlavu Sfingy zaberajú dve malé komory, jedna nad druhou a telo samotnej Sfingy zaberá aj väčší chrám so stĺpmi a chodbami vedúcimi do viacerých smerov.“

Vysvetľujúce nápisy zároveň hovoria, že cez poklop v hornej časti hlavy Sfingy sa dalo dostať do prvého z chrámov zasvätených Slnku. Najprv však vedci vstúpili do komory dlhej 14 stôp a šírky 6 stôp, potom mohli zostúpiť do väčšieho hlavného chrámu umiestneného vo vnútri tela Sfingy, ktorý bol spojený podzemnými tunelmi vedúcimi v rôznych smeroch k rôznym chrámom.

Čo je však najzaujímavejšie, kresba Sfingy s interiérom, ktorá sa teraz distribuuje na alternatívnych zdrojoch, je v skutočnosti neúplná a neobsahuje zaujímavé podzemné stavby a nápisy, ktoré ich vysvetľujú. Ide o dutú pyramídu, ktorá by podľa archeológov, ktorí ju objavili, mohla byť Menesovou hrobkou alebo vôbec prvou historickou lekárňou Horného a Dolného Egypta. Objavený bol aj veľmi zaujímavý obdĺžnikový tunel, začínajúci medzi prednými labami Sfingy, t.j. práve tam, kde ho o niekoľko desaťročí neskôr popísal vo svojich víziách americký prorok Edgar Cayce.

Zaujímavé je, že v rokoch 1913 – 1914 noviny na celom svete písali o týchto objavoch, ale potom, akoby „na povel“, sa na to jednohlasne zabudlo. A o niečo neskôr, na niečí pokyn, boli informácie o týchto objavoch odstránené z učebníc histórie, kde už boli predtým zahrnuté. A egyptské úrady začali popierať aj samotný fakt týchto nálezov. Zároveň upozorňujeme, že takmer okamžite po tomto objave sa začala prvá svetová vojna, umelo organizovaná silou nepriateľskou ľudstvu, ktorá po smrti desiatok miliónov ľudí pomohla každému na tento objav „zabudnúť“. Niečo podobné sa zopakovalo, keď sa po objavení artefaktov planiny Nazca začala aj svetová vojna – len druhá.

Kto a prečo potreboval pred nami skrývať tieto objavy? Existujú dôverné informácie, že pod plošinou v Gíze sa nachádza viacúrovňové podzemné mesto samotnej „civilizácie bohov“ alebo predpotopnej „civilizácie zlatého veku“, ktorej existencia, ako aj skutočnosť globálnej katastrofy, ktorá ho zničila, bola mocou ovládajúcou oficiálnu vedu vyhlásená za „zakázanú“. A toto „tabu“ stále prísne dodržiava väčšina oficiálnych vedcov, ktorým dnes pomáhajú nielen všelijakí „bojovníci proti pseudovede“ lákaní grantmi od svetovej elity, ale aj rôznymi druhmi pseudonezávislých bádateľov, ktorí vyhlásili všetky pamiatky v Gíze za „remake“ 18. – 20. storočia. Tiež dobrý trik na odvrátenie pozornosti od pravých artefaktov.

Počas tohto obdobia falzifikátori histórie skutočne vytvorili základ pre takzvanú civilizáciu „starého Egypta“, na čo použili štruktúry civilizácie „zlatého veku“, ktorá katastrofu prežila. Ale nepostavili ani veľké pyramídy, ani Sfingu od nuly, ale zmenili iba ich vzhľad, aby zamaskovali svoj skutočný účel. Rovnakým spôsobom premenili mnohé technologické stavby na „egyptské chrámy“ aplikovaním „egyptských hieroglyfov“ a „egyptských bohov“ na čerstvú omietku stien. Zároveň boli vytvorené sochy týchto „egyptských bohov“. Ak sú artefakty príliš veľké na to, aby boli zničené vojnou alebo najatými teroristickými darebákmi, potom je najistejším spôsobom použiť „rekonštrukciu“ a zamaskovať ich ako „náboženské chrámy“ alebo „hrobky vládcov“. Alebo prinajhoršom ako „staroveké astronomické observatória“.

A práve vtedy bol pomocou úplne novej „rekonštrukcie“ vzhľadu Sfingy skrytý vchod do podzemného systému tunelov vedúcich do „mesta bohov“. Zaujímavosťou je, že v roku 1989 japonskí vedci objavili pomocou zariadenia pod ľavou labkou Sfingy podzemný tunel vedúci smerom k Chafrovej pyramíde. Egyptské úrady však ďalší výskum okamžite zakázali. Obrovskú obdĺžnikovú dutinu objavil pod prednými labami Sfingy americký geofyzik Thormas Dobetsky v roku 1993. Ale reakcia egyptských úradov na jeho výskum bola úplne podobná. A to všetko opäť nepriamo potvrdzuje verziu o prítomnosti podzemného „mesta bohov“ pod planinou v Gíze.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie