Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Gastroenterologička pomenovala hlavné nebezpečenstvá konzumácie piva

„Kobalt nie je výrobcami deklarovaný ako komponent, ale používa sa v technologickom procese. Práve táto zmes zabezpečuje stabilnú penu v skle.“

Konzumácia piva predstavuje vážne zdravotné riziká. Gastroenterologička vo Vidnovskej klinickej nemocnici Ministerstva zdravotníctva Moskovskej oblasti Dr. Ľudmila Suchoruková v rozhovore pre Public News Service poznamenala, že pivo narúša fungovanie všetkých orgánov a systémov.

„Napríklad žalúdok trpí, pretože etanol a chemické zlepšováky dráždia sliznicu. To zhoršuje vstrebávanie živín z potravy a vyvoláva gastritídu. Pivných alkoholikov často trápi pálenie záhy a problémy so stolicou. Pečeň prepúšťa cez seba všetky jedy. Preto aj „bezpečné“ pivo vyvoláva vývoj nebezpečných chorôb, ako je cirhóza, hepatitída a rakovina. Aj pri „ľahkej forme“ závislosti od alkoholu sa pečeň zväčšuje, no horšie sa vyrovnáva s jej funkciami. Zaťaženie žalúdka a pankreasu sa zvyšuje v dôsledku skutočnosti, že pivo obsahuje kobalt a jeho zlúčeniny pomáhajú vyplavovať žalúdočnú šťavu. Kobalt nie je výrobcami deklarovaný ako komponent, ale používa sa v technologickom procese. Práve táto zmes zabezpečuje stabilnú penu v skle.“

Dr. Suchorukova poznamenala, že srdce a obehový systém veľmi trpia tým, že alkohol rýchlo preniká do krvi.

„Následne to vedie k urolitiáze, pyelonefritíde, kolitíde alebo onkológii.“

„Pravidelná konzumácia piva vedie k hypertenzii. Tiež pivní alkoholici častejšie ako iní trpia kŕčovými žilami. Okrem toho sa u nich rozvinie syndróm „býčieho srdca“, keď sa orgán výrazne zväčší. Stojí za zmienku, že pivo dráždi obličkové tkanivo a znižuje sa jeho filtračná schopnosť. V dôsledku diuretického účinku piva sa z tela vyplavujú rôzne mikroelementy vrátane draslíka, vápnika a horčíka, ktoré sú tak potrebné pre srdce, kosti a nervový systém. Samozrejme, močový systém trpí dvojnásobnou alebo dokonca trojnásobnou záťažou. Následne to vedie k urolitiáze, pyelonefritíde, kolitíde alebo onkológii.“

Dr. Suchoruková pokračovala, že takmer u všetkých alkoholikov je mozgová aktivita narušená a nervové reakcie sa spomaľujú.

„Inteligencia sa zhoršuje, objavujú sa výpadky pamäte. Človek sa začne správať agresívne a zvláštne kvôli tomu, že mozgové bunky odumierajú a nedostávajú dostatok kyslíka. Po vypití veľkého množstva piva si človek sám všimne, aký „hlúpy“ je, nie je schopný osvojiť si nové informácie a učiť sa.“

Endokrinný systém podľa odborníčky úplne „zlyhá“, pretože pivo narúša mužskú a ženskú hormonálnu hladinu.

„To sa prejavuje nekontrolovaným priberaním, problémami s potenciou a reprodukčnou dysfunkciou. Vyskytujú sa choroby ústnej dutiny, keďže je podráždená sliznica a vyplavovaním vápnika z kostí trpia zuby. U tých, ktorí často pijú alkohol, sa vyvinie paradentóza. Váš vzhľad sa mení k horšiemu, aj keď pijete pivo len dvakrát týždenne. Objavujú sa príznaky ako uvoľnená koža, vačky a modriny pod očami, lámavé vlasy, zápach z úst, opuch tkanív a charakteristické odpudivé „červenanie tváre“, čo je spojené s odumieraním buniek v dôsledku upchávania mikrociev.“

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie