Etnograf, historik, spisovateľ, Georgij Alexejevič Sidorov, pokračoval vo výskume archeológa Leonida Kyzlasova na Sibíri a objavil v Gornoj Šorii v Kemerovskej oblasti v Altajskom kraji megality, ktoré svojími rozmermi šokujú. Sú dokonca väčšie ako v Egypte, alebo ako donedávna považované za najväčšie megality v Baalbek v Libanone.
Dejiny starovekej Sibíri sú plné záhad a nevyriešených hádaniek. Známy archeológ Leonid Kyzlasov, ktorý odhalil v Chakaskej republike, ktorá sa nachádza na juhu Sibíri v Ruskej federácii, ruiny starobylého mesta porovnateľného vekom s prvými osadami Mezopotámie, navrhol zanechať vykopávky budúcim výskumníkom. Súčasná svetová veda sa nachádza v zajatí eurocentrizmu a zatiaľ nie je pripravená na takéto objavy, ktoré spôsobia prevrat v doterajších predstavách a falošných šablónach o histórii našej civilizácie.
Na prvých dvoch fotografiách sú opracované starobylé megality, ktoré spadajú svojim pôvodom podľa biblickej tradície do „predpotopnej“ alebo „prehistorickej“ doby. Tento rok v lete sa pripravuje expedícia do oblasti Gornoj Šorii, kde nedávno skupina vedcov, na čele s Georgijom Sidorovom, našla neznáme megality, ktoré môžu spôsobiť ďalšiu revolúciu v našich mysliach rovnako ako po objave Arkaima na juhu Uralu.
Valerij Uvarov, vedec, špecialista na paleontológiu a paleotechnológie, riaditeľ medzinárodného informačného centra a člen Ruskej geografickej spoločnosti, sa vyjadruje k fotografiám urobených počas expedície G. Sidorova s obdivom a úctou k možnostiam dávnych obyvateľov Sibíri. Rovnaké pocity zažívajú všetci, ktorí vidia obrie bloky v stenách chrámov a pyramíd starovekého Egypta, Peru, Libanonu.
Georgij Sidorov s istotou hovorí, že nikde vo svete nie sú megality takej veľkosti, ako nájdené v Gornoj Šorii. Prvykrát v histórii boli nájdené steny zostavené z obrovských blokov o hmotnosti 2000 – 5000 ton a dokonca aj ťažších. Kto ich budoval a prečo? Pravé dejiny nadobúdajú pomaly, ale iste, svoje kontúry.