Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Ľudský organizmus vyžaruje lúče vo viditeľnom rozsahu

Zaujímavé experimenty sa uskutočnili na Kjótskej univerzite a v Tohoku Institute of Technology. Vedci umiestnili ľudí bez košele do úplne tmavej miestnosti na približne 20 minút. V tomto čase dobrovoľníkov snímala vysoko citlivá kamera schopná zachytiť aj jednotlivé fotóny. Snímanie sa opakovalo každé tri hodiny od 10. do 22. hodiny.

Spracovanie výsledných snímok ukázalo, že ľudské telo žiari vo viditeľnom rozsahu. To znamená, že vyžaruje fotóny. Žiarenie je veľmi prízračné a slabé – tisíckrát menej intenzívne, než dokáže zachytiť ľudské oko. Ale je reálne tam.

Okrem toho vedci zistili, že sila ľudskej žiary sa líši v závislosti od dennej doby. „Ľudia vyžarujú svetlo najjasnejšie o štvrtej hodine popoludní,“ povedal jeden z experimentátorov Hitoshi Okamura z Kjótskej univerzity. – „Potom intenzita klesá, ale stále zostáva vyššia ako ráno. Najviac žiari tvár, oči a okolie štítnej žľazy. Každý štvorcový centimeter vyžaruje približne tri tisícky fotónov.“

Fotografie žiary sú veľmi podobné obrázkom, ktoré získate, ak fotografujete osobu v neviditeľnom infračervenom – tepelnom rozsahu. Vedci však zdôrazňujú: v konkrétnom prípade to nemá nič spoločné. Oblasti s rôznou intenzitou luminiscencie vo viditeľnom rozsahu sú zafarbené rôznymi farbami – od modrej po červenú. Modré zodpovedajú menšiemu, červené zodpovedajú väčšiemu. A ukazujú počet fotónov emitovaných zo štvorcového centimetra tela. A nie to, ako sú tieto miesta vyhrievané.

Ľudia žiaria v tme ako „duchovia“. Neexistuje presné pochopenie procesov, ktoré spôsobujú, že telo žiari. Podľa jednej hypotézy ho vyvolávajú chemické – oxidačné – reakcie, na ktorých sa podieľajú takzvané voľné radikály. Je však možné, že povaha „živého“ žiarenia je oveľa hlbšia. A nie taká primitívna. A žiarenie je nejako spojené s mozgom, keďže lúče vychádzajú hlavne z hlavy.

Ktovie, možno niektorí ľudia, aj keď je intenzita žiary veľmi slabá, ju stále dokážu vnímať. Napríklad rôzni parapsychológovia, ktorí žiarenie vidia a podľa neho diagnostikujú.

Je možné, že niektorí ľudia sa stanú zdrojmi veľmi silného fotónového žiarenia. Napríklad slávna sovietska jasnovidka Ninel Kulagina exponovala fotografický film umiestnený cez oči v úplne tmavej miestnosti..

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie