U ľudí neexistujú štruktúry, ktoré by neobsahovali molekulu vody a eliminácia molekuly znamená objavenie sa mŕtvej bunky. Ak je voda využívaná bioštruktúrou, má potrebné oktávy frekvencií a energetických charakteristík, na ktorých je postavená živá bunka.
To znamená, že obnovovací proces je proces zavedenia stratených energetických parametrov do molekuly vody a (alebo spolu s tým) pridania zodpovedajúcich stratených frekvenčných oktáv.
Uhlík je základným stavebným kameňom väčšiny molekúl života. Jedným zo spôsobov, ako zmeniť vlastnosti biologicky aktívnej vody, je použitie uhlíka C60, ktorého molekula sa v laboratórnych podmienkach syntetizuje z kondenzovaných pár pri laserovom ožarovaní grafitu.
Mechanizmus tvorby C60 zostáva stále nejasný, pretože procesy prebiehajúce v oblasti horenia oblúka sú termodynamicky nestabilné. Napriek tomu nová molekula uhlíka so 60 atómami vyniesla svojmu objaviteľovi, chemikovi Harrymu Krotoovi, v roku 1996 Nobelovu cenu. Hoci objav má svoju prehistóriu: možnosť existencie C60 bola teoreticky podložená už v roku 1973 v ZSSR.
Po získaní v laboratórnych podmienkach sa uhlík C60 našiel vo vzorkách šungitu zo Severnej Karélie, vo fulguritoch z USA a Indie, v meteoritoch a spodných sedimentoch. Na Zemi vzniká C60 pri spaľovaní zemného plynu a úderoch blesku. V roku 2011 boli zverejnené výsledky štúdie vzoriek vzduchu nad Stredozemným morom: C60 bol zistený vo všetkých 43 vzorkách vzduchu odobratých z Barcelony do Istanbulu.
C60 bol tiež nájdený vo veľkých množstvách vo vesmíre. Molekuly uhlíka C60 majú optické vlastnosti vďaka vysokej symetrii molekuly. Štúdie odhalili jedinečné vlastnosti C60, vrátane správania vĺn a častíc podobných fotónom svetla, supravodivé schopnosti a možnosť, že C60 môže byť najsilnejším známym antioxidantom.
V roku 2012 vedci z parížskej univerzity študovali molekulu uhlíka C60, aby určili jej toxicitu. Jedna kontrolná skupina laboratórnych potkanov nedostala nič; Druhá dostala C60 s olivovým olejom. Kontrolná skupina žila medzi 22 a 26 mesiacmi, zatiaľ čo skupina C60 mala priemernú dĺžku života 42 mesiacov – jedna krysa žila neuveriteľných 66 mesiacov, „možno najdlhšia dĺžka života zaznamenaná v akomkoľvek experimente,“ napísal Lyle Dennis, MD, v Huffington Post 6. decembra 2012. Pretože molekula je účinným lapačom voľných radikálov, ukázalo sa, že je 172-krát silnejšia ako vitamín C a má potenciálny vplyv na prakticky každý aspekt zdravia a dlhovekosti.
Mimochodom, molekula C60 je zostava 12 dvanásťstenov. Pre svoju nezvyčajnú geometrickú štruktúru bola molekula pomenovaná „fulleren“ po Buckminsterovi Fullerovi, americkom vynálezcovi geodetickej kupoly postavenej na tomto princípe.
Geodetické kupoly priniesli Fullerovi medzinárodné uznanie (v roku 1959 bola postavená „zlatá kupola“ pre Americkú národnú výstavu v Moskve v Sokolniki, v roku 1967 – americký pavilón na svetovej výstave v Montreale, teraz Múzeum biosféry v Montreale v Kanade).
Na základe práce A. Chatybova „Voda“
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info