Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

O jadrovom programe Ruskej ríše

Málokto vie, že už dávno pred revolúciou malo Ruské impérium vlastný jadrový program, ktorý sa začal realizovať na samom konci 19. storočia. V jednom zo svojich videopríhovorov to spomenul známy ruský bádateľ minulých civilizácií, spisovateľ a cestovateľ A. Kadykčanskij.

„…Ani naša jadrová energetika sa nezačala v dvadsiatom storočí, ako si mnohí myslia, pretože prvý jadrový program ľudstva bol založený, akokoľvek paradoxne to teraz znie, ešte v Ruskej ríši, tento jadrový program bol vyvinutý pod vedením akademika V. Vernadského, ktorý pracoval na tajnom jadrovom projekte ešte v časoch Ruskej ríše. Preto sa sovietske úspechy v jadrovej energetike neobjavili z ničoho nič, ale na základe vedcov Ruskej ríše.

A vôbec, v zásade, nebyť prvej svetovej vojny a revolúcie s občianskou vojnou, prvá jadrová elektráreň by sa už začiatkom 30. rokov objavila nie v Obninsku, ale pri Petrohrade. A tak sa vďaka týmto tragickým udalostiam výstavba tejto elektrárne oneskorila o desiatky rokov, t.j. všetky tieto vojny a revolúcie nás veľmi zastavili vo vývoji…“

Ukazuje sa, že ešte v roku 1874 známy ruský vedec D. Mendelejev ako prvý určil atómovú hmotnosť uránu a umiestnil tento prvok na samý koniec periodickej tabuľky prvkov, ktorú vytvoril. Poukázal aj na prínos vedeckého výskumu uránu. A už v roku 1896 boli Becquerelove experimenty s minerálmi uránovej skupiny reprodukované na Vojenskej lekárskej akadémii v Petrohrade. A potom sa naraz začal výskum rádioaktivity a ionizujúceho žiarenia na troch ruských univerzitách – Moskve (1903), Petrohrade a Tomsku (1904).

Hlavným problémom, ktorému vedci čelili, boli neuveriteľne vysoké náklady a akútny nedostatok rádioaktívnych prvkov. Takže na samom konci 19. storočia boli náklady na jeden gram rádia približne rovnaké ako 750 kilogramov zlata, čo je pri súčasných cenách asi 2 miliardy rubľov. A hoci sa po 10 rokoch cena zaň znížila 2 až 3 krát, stále zostala neúnosná, pretože bola dodávaná z Rakúsko-Uhorska v miligramoch.

Berúc do úvahy toto všetko, bolo rozhodnuté začať hľadať naše vlastné zdroje. A napokon v roku 1899 bolo v južnom Kirgizsku objavené ložisko uranitu medi. Ale na svete už existovala sila, ktorá otriasala mocou ruského impéria sponzorovaním „Bohom vyvolených“ teroristov a zároveň sa rozhodla tento projekt zastaviť. Preto bolo Rusko najprv vtiahnuté do vojny s Japonskom a potom s pomocou „Bohom vyvolených“ revolucionárov financovaných tou istou zahraničnou silou, ovládanou z City of London, prebehla v roku 1905 prvá ruská revolúcia.

Po zvládnutí týchto nešťastí sa krajina vrátila k rozvoju jadrového programu a už v roku 1907 sa začala priemyselná prevádzka prvej ruskej priemyselnej uránovej bane „Tyuya-Muyun“ (Ťaví hrb). V nasledujúcom roku 1908 otvorili v Petrohrade pokusný závod na spracovanie uránových a vanádových rúd, dodávaných z tejto bane po železnici. A v tom istom roku začal tento program aktívne kontrolovať akademik V. Vernadsky, ktorý si vymieňa skúsenosti s francúzskymi a anglickými vedcami a následne predkladá na Akadémii vied zodpovedajúcu správu, v ktorej zdôvodňuje dôležitosť štúdia rádioaktivity pre hľadanie nových technických možností a oblastí použitia rádioaktívnych prvkov. Nasledujúci rok 1909 navštívil jadrovú baňu a stal sa predsedom vytvorenej rádiovej komisie.

V roku 1910 štát pridelil V. Vernadskému 14 tisíc rubľov na vytvorenie špeciálneho laboratória pre výskum v tejto vedeckej oblasti. Už v nasledujúcom roku 1911 bolo vytvorené Rádiové laboratórium Akadémie vied a oficiálne sa začal jadrový program Ruskej ríše. A v roku 1912 začala svoju prácu Expedícia rádia. Takže už vtedy V. Vernadsky predpokladal, že jadrová energia výrazne zmení životné podmienky ľudí, tak ako kedysi para a elektrina: „Teraz, keď ľudstvo vstupuje do nového veku žiarivej – atómovej energie, my a nie iní, musíme vedieť, musíme zistiť, čo v tomto smere obsahuje pôda našej rodnej krajiny. Vlastníctvo veľkých zásob rádia totiž dá jeho vlastníkom silu a moc, pred ktorou môže zblednúť sila, ktorú dostávajú vlastníci zlata, pôdy a kapitálu.“

Už chápete, prečo A. Kadykčanskij povedal, že aj prvá jadrová elektráreň mala začať fungovať neďaleko Petrohradu a najneskôr v 30. rokoch? Ale všetky tieto plány zničili globalistické bankárske klany z londýnskej City, najskôr zorganizovali prvú svetovú vojnu a zatiahli do nej Rusko a potom ďalšie dve revolúcie a bratovražednú občiansku vojnu v Rusku, ktorá viedla k devastácii.,,

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie