Profesor Alexander Timofeevič Ogulov, vedúci vzdelávacieho a medicínskeho strediska Ogulov Center, predseda profesijnej asociácie praktických lekárov, člen Európskej akadémie prírodných vied (Hannover), vysvetľuje, ako očistiť organizmus od väčšiny druhov parazitov, červov, vírusov, plesní a baktérií pomocou bežného cesnaku.
Táto metóda je založená na jedinečných terapeutických vlastnostiach cesnaku, ktorý má na ľudský organizmus antibakteriálny, protiplesňový, antihelmintický, imunomodulačný, antihypertenzívny, antivírusový, čistiaci, antiskorbutický, tonizujúci a regeneračný účinok.
Hovorí sa, že metóda k nám prišla od samotného Džingischána, ktorý liečil vojakov svojej armády na pochodoch pomocou cesnaku. V súčasnosti sa využívajú 2 hlavné spôsoby čistenia pomocou cesnaku – rýchly a pomalý.
Rýchly spôsob čistenia pomocou cesnaku
V deň čistenia by ste mali obmedziť stravu na ľahké jedlá.
Posledný príjem jedla je o 18.00 hod. Približne v čase 22:00 pacient konzumuje 100 gramov kyslej kapusty, zeleného jablka alebo nakladanej uhorky. Pomocou kyslých potravín sa v žalúdku vytvára kyslé prostredie.
Potom je potrebné zjesť bez žuvania 200 gramov (asi pohár) jemne nasekaného cesnaku. Je pohodlnejšie to robiť lyžičkou a zapíjať kúsky cesnaku mliekom, čajom, alebo nálevom z nakladanej zeleniny (paradajky, kapusta, uhorky, tekvica, cuketa). Nálev je možné nahradiť zeleninovou šťavou s dužinou, napríklad paradajkovou. Dobre fungujú aj čerstvo vylisované šťavy z koreňa zeleru, mrkvy a jabĺk (jednotlivo alebo v ľubovoľnej kombinácii).
Po konzumácii cesnaku sa niekedy môžu vyskytnúť nepríjemné bolesti v bruchu. Odporúča sa masírovať prednú stenu brucha jemným tlakom v mieste nepohodlia, kým bolestivé kŕče nezmiznú. Dôležité je nežuvať cesnak, ale prehĺtať celé nakrájané kúsky.
Nasledujúce ráno po útoku na parazity sa odporúča jesť iba kyslé jedlá: nakladanú zeleninu, napríklad kapustu, paradajky, uhorky, piť paradajkový džús alebo nálev. Počnúc obedom je už strava obvyklá.
Je zaujímavé sledovať, aké druhy parazitov z organizmu vyjdú, napríklad škrkavky, pásomnice, hlísty atď. Profesor Ogulov hovorí, že parazity začnú vychádzať aj zo svalových tkanív a iných častí organizmu, aj do krvi a lymfatického systému, preto pri experimentoch sledovali spočiatku stúpajúcu krivku obsahu týchto prímesí v krvi a ďalej táto krivka klesala.
Po vyčistení nie je obvyklá žiadna zápcha, dych zostáva svieži, ale cez póry pokožky môžu zložky cesnaku ísť von spolu s toxínmi a vytvárať nepríjemný telesný pach. A čím viac je organizmus zanesený, tým ostrejšia bude aróma pokožky. Očistnú metódu by preto bolo vhodnejšie pre niekoho vykonávať cez víkendy alebo sviatky.
Cesnak ničí patogénnu mikroflóru v črevách, môže však byť ovplyvnená aj prospešná mikroflóra. Preto sa po vyčistení cesnaku odporúča piť kúru probiotík (biologické výrobky predávané v sieti lekární) alebo konzumovať 0,5 litra fermentovaných mliečnych nápojov obohatených o bifidoflóru každý deň po dobu aspoň jedného týždňa.
Dlhý priebeh čistenia od parazitov cesnakom
Pre tých, ktorí uprednostňujú miernejšie metódy pred extrémnymi, existuje druhá možnosť čistenia cesnakového čreva.
Pomalý spôsob čistenia pomocou cesnaku
Pre tých, ktorí uprednostňujú miernejšie metódy pred extrémnymi, existuje druhá možnosť očisty pomocou cesnaku. Kurz trvá 30 dní.
Každý večer by ste mali zjesť, bez žuvania, 1 nasekanú hlavu cesnaku, ktorá sa zapíja 200 – 500 ml šťavy s dužinou, napríklad slivka, broskyňa, mrkva, paradajka atď., alebo mliekom, čajom. Pred konzumáciou cesnaku je vhodné skonzumovať niekoľko lyžíc kyslej kapusty alebo kyslého jablka, uhorky.
Prvých pár dní je lepšie zvoliť menšie hlavičky cesnaku. Potom, čo sa organizmus prispôsobí ostrej zelenine, môžete jesť veľký cesnak. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade by sa mala venovať osobitná pozornosť obohateniu črevnej mikroflóry užitočnými acidofilnými a bifidobaktériami.
Okrem toho, že po vyčistení sú vaše črevá zbavené parazitov, prejavuje sa ich účinok aj na pokožke: miznú starecké škvrny, akné, alergie, keratómy a často zmizne alebo výrazne sa zosvetlí drobná cievna sieť. Tradiční liečitelia odporúčajú čistenie cesnakom raz za šesť mesiacov, alebo raz za rok. Najlepší čas na túto činnosť je jeseň a jar.
Cesnak obsahuje účinné látky pôsobiace terapeuticky na organizmus, preto má ako každý liek kontraindikácie:
– tehotenstvo,
– laktácia,
– choroby tráviaceho traktu, najmä počas exacerbácie,
– hepatitída,
– pankreatitída,
– cholecystitída,
– hypotenzia,
– akútny zápal obličiek,
– epilepsia,
– niektoré ochorenia kardiovaskulárneho systému.
Ľudia s týmto stavom, alebo ochoreniami nemôžu očistu pomocou cesnaku nielen vykonávať, ale dokonca by ho nemali používať ani ako prísadu do jedla. Pred začatím očisty cesnakom je vhodné sa poradiť so svojím lekárom.
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info