Pôvodný kalendár Slovanov zmenil Peter I. v Rusku v roku 1700 hneď ako sa vrátil z niekoľkoročnej cesty po západnej Európe. Zaujímavé je, že z celého pôvodného mnohopočetného sprievodu sa vrátil iba jeden človek, všetci ostatní boli vymenení, vrátane Petra I. Človek, ktorý sa vydával za Petra I. bol starší, nevedel dobre ruský jazyk a svoju ženu bez toho, aby sa s ňou stretol, dal hneď zatvoriť do kláštora.
Tejto téme sa venujú viacerí špecialisti – historici a venujeme jej v budúcnosti samostatný článok, keďže ide o grandióznu falzifikáciu. Teraz nás zaujímajú hlavne protiruské reformy, ktoré razantne spustil „Peter I.“ po svojom návrate do Ruska a hlavne zmenu slovanského kalendára na juliánsky.
Hneď po svojom návrate Peter I. mení slovanský kalendár na juliánsky. Rok 7208 od S.M.Z.CH. sa zmenil na rok 1700 od narodenia Krista. Týmto spôsobom zmizla mnoho tisícročná história slovanského národa a vytvorili sa podmienky na falzifikáciu dejín. Prepisovaniu dejín sa ihneď ujali „veľký ruskí historici“ s čisto „ruskými“ menami: Müller Gerard Friedrich, Schlozer Auguste Ludwig, Moderach Karl Friedrich, Bayer Gottlieb, Kohl Johann Peter, Cramer Adolf Bernhard, Crusius Christian Gottfried,… Po niekoľkých generáciách si už málokto spomínal, čo bolo do Petra I.
Slovanský kalendár mal 16 hodín za deň, 9 dní v týždni, 9 mesiacov. Tento kalendár sa v Rusku používal ešte do roku 1700, pokiaľ ho Peter I. nevymenil za juliánsky. „Nový rok“ bol presunutý na 1. januára, predtým sa Nový rok začínal na deň jesennej rovnodennosti. V roku 1700 bol rok 7208 S.M.Z.CH a rok sa nazýval Leto.
S.Z.M.CH. – je skratka „sotvorenie mira v zvezdnom chrame – uzatvorenie mieru v hviezdnom chráme“, bolo to podpísanie mierovej zmluvy po víťazstve Slovanov nad ríšou Veľkého Draka (starobylá Čína). Toto víťazstvo bolo zvečnené v starobylých chrámoch, zobrazovalo sa na freskách a obrazoch vo forme jazdca prebodávajúceho kopijou draka. V súčasnosti sa tento výjav premenoval na svätého Georgija (u nás sv. Juraj), hoci sa sv. Georgij narodil o 5000 rokov neskôr od uvedenej udalosti.
Počítanie rokov sa viedlo od významných udalostí, napríklad rok 2015 od narodenia Krista zodpovedá v slovanskom kalendári:
- Leto 7523 od Uzatvorenia Mieru v Hviezdnom Chráme
- Leto 13 023 od Veľkej Struže (Veľkého ochladenia)
- Leto 40 019 od Tretieho príchodu Perúna na Midgard Zem
- Leto 44 559 od Vytvorenia Veľkého kruhu Rassénie
- Leto 106 793 od Založenia Asgarda Irijského (mesto Omsk)
- Leto 111 821 od Veľkého presídlenia z Dárie
- Leto 143 005 od obdobia Troch Lún
- Leto 153 381 od Assy Deji
- Leto 165 045 od Čias Tary
- Leto 185 781 od Čias Tule
- Leto 211 701 od Čias Svaga
- Leto 273 909 od Čias ch’Arra
- Leto 460 533 od Čias Dary
-
Leto 604 389 od Čias Troch Sĺnk
Aj napriek snahe zahladiť všetky stopy, v dôsledku čoho horeli všetky významné knižnice po celom svete, do dnešného dňa sa zachovalo veľa pôvodných záznamov s dátumom slovanského kalendára, v starých knihách, v dokumentoch, na kamenných pomníkoch a pamätníkoch.
Preložil: OZ Biosféra www.biosféraklub.info